RSS

SECday 2010 – podsumowanie

02 Paźdź

Tak dla przypomnienia: 27 września 2010 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja „SECday” poświęcona tematyce bezpieczeństwa IT. Z uwagi na fakt, że występuje w roli organizatora, pozwolę sobie na krótkie podsumowanie.

Wszystko odbyło się w sali wykładowej w budynku Politechniki Wrocławskiej. Miejsce to znakomicie nadaje się do tego typu wydarzeń (zarówno dla uczestnika jak i dla samego prelegenta), więc wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku również skorzystamy z możliwości jakie daje ten obiekt. Agenda konferencji była tak skonstruowana, że każdy znalazł w niej coś, co szczególnie go interesowało. Świadczyć może o tym liczba uczestników która średnio wahała się w przedziale 100-140 osób oraz liczne pytania ze strony widowni po każdej prelekcji. Patrząc na ludzi którzy pojawili się na sali widać było, że przyszli nie po to by posiedzieć i „patrzeć w sufit”, jednak po to by czynnie uczestniczyć w konferencji co bardzo cieszy i jest dowodem na to, że konferencja ta ma sens. Same prelekcje wypadły bardzo dobrze i tu słowa uznania dla prelegentów za sposób w jaki prowadzili swoje prezentację i to w jaki sposób przekazali swoją wiedzę uczestnikom. Wszystkie materiały są dostępne na stronie konferencji secday.pl.

Po konferencji udaliśmy się w niewielkiej grupie na nieoficjalne after party, gdzie każdy mógł lepiej zapoznać się z innymi uczestnikami oraz „odświeżyć” stare znajomości 😉 Przy czym warto zaznaczyć, że tematy podczas takiego wieczornego spotkania nie są ograniczone tylko i wyłącznie do tematyki komputerowej ;p. Fajny „dodatek” który w przyszłym roku oficjalnie dodamy do agendy SECday.

Otrzymałem wiele cennych uwag które z pewnością wykorzystam podczas organizowania kolejnych konferencji (oczywiście jestem otwarty na kolejne sugestie itp 😉 ). Wszystkim dziękuje za przybycie, patronom medialnym i honorowym za wsparcie i reklamę. Do zobaczenia na kolejnej edycji konferencji SECday już za rok !

Reklamy
 
4 Komentarze

Opublikował/a w dniu 2 października 2010 w Konferencje, Polska, Security, Życie

 

Tagi: , , , ,

4 responses to “SECday 2010 – podsumowanie

 1. Mateusz Szcz.

  2 października 2010 at 14:17

  Udana impreza 🙂 Byłm na każdej z Twoich konferencji i na następnej tez się pojawię 🙂

   
 2. Marcin Galecki

  2 października 2010 at 17:09

  Oczywiście, że ma sens Panie Łukaszu ! Gratulacje ! Wykładowcy pokazali bardzo wysoki poziom, a przyznam szczerze, że podczas wykładu Adama Zabrockiego omal nie spadłem z wrażenia na podłogę !

   
 3. Uczestnik SecDay

  3 października 2010 at 17:21

  Fajnie że jest ktoś kto chce to organizować 🙂 a czy w następnym roku planujesz konferencję 2 dniową czy zostajesz przy opcji jednego dnia ?

   
 4. Ryszard Skowron

  4 października 2010 at 09:31

  To trzecia konferencja organizowana przez Łukasza, za każdym razem było super 🙂
  Czekam na kolejne, ale tym razem zaproś Darka, bo z ssh on wyczynia czary 😉
  W tej edycji najbardziej podobała mi się prelekcja Adama Zabrockiego oraz ulot magnetyczny. Żałuje, że nie zostałem na ostatnim wykładzie 😦 Prawdopodobnie był super.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: